باشگاه هواداران ژیلا صادقی تنها ستاره مجری تلویزیون ایران
مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 13 بهمن‌ماه سال 1390

اجرای خودم را خیلی دوست دارم

برای نخستین بار ، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر توسط یک خانم اجرا خواهد شد . کسی که با اجرای برنامه های خانوادگی به شهرت رسیده و اجراهای گرم و پر هیجانش اولین ویژگی اوست که در ذهن مخاطبانش مانده است . ژیلا صادقی مراسم بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر را به پایان می رساند . کاری که پیش از این  بسیاری از مجری ها  و هنرمندان بزرگ انجام داده اند . اما صادقی قصد ندارد همان فرم اجرای همیشگی را در سالن همایش های برج میلاد ، داشته باشد . طبق گفته های این مجری جوان ، روی دیگری از او را در این شب خواهیم دید . گفت و گو با او به بهانه حضورش در این مراسم است . 

جشنواره فیلم فجر را پیگیری می کردید ؟

نه به شکل حرفه ای . چندان جدی آن را دنبال نمی کردم.

فکر می کنم برای اولین بار است که یک مجری زن مراسم را اجرا می کند .

بله برای اولین بار است .

و احساس تان ؟                

خیلی حس متفاوتی است . حسی پر از مسوولیت . صادقانه باید بگویم اولین بار است که این استرس را دارم. چه از زمانی که اجرای صحنه را تجربه کردم و چه زمانی که اجرای تلویزیونی داشتم . همکاران من در جریان هستند . هیچ وقت استرس و نگرانی به سراغ من نیامده بود . اما این مورد برای من خیلی عجیب است . امیدوارم  آنچه شایسته و بایسته جشنواره فیلم فجر است را فاخر و وزین انجام دهم .

این حس برای این نیست که قرار است در میان سینما گران و منتقدان و علاقمندان حرفه ای سینما ، اجرا داشته باشید ؟

اولین دلیل همین است که برای اولین بار است در خدمت خانواده خانواده سینما هستم و دلیل دیگر اینکه برای اولین بار یک زن  اختتامیه جشنواره فیلم فجر را اجرا می کند و دلیل سوم اینکه من سفیر یک رسانه هستم و امیدوارم که به عنوان نماینده این رسانه بتوانم کارم را خیلی خوب انجام دهم و به نمایندگی از تمام مجریانی که این جایگاه را شناسنامه دار کرده اند ، راه را بیراهه نروم . متاسفانه در جایگاه  رسانه ای ما ، مجری و مجریگری دستخوش نابسامانی  هایی است که تخصص این کار را زیر سوال برده  است . شاید هر خانمی فکر می کند  که مقنعه اش را با سر آستینش ست کند ، یا آقایی کت و شلوار مرتب بپوشد و ریشش را مرتب کند می تواند یک مجری قابل باشد . اما اجرا واقعا یک کار تخصصی است  و دشوار است  و می طلبد که مجری کوله باری از اطلاعات و آگاهی ها در تمام زمینه ها را همراه داشته باشد .

به این فکر کردید که چگونه اجرایی داشته باشید . آیا شاهد ژیلا صادقی همیشگی هستیم ؟

نمی دانم چرا از نخستین روزی که به من اجرای این مراسم را پیشنهاد دادند ، به این فکر کردم که یک اجرای فاخر و وزین داشته باشم . حق مخاطبم می دانم که اینجا من را متفاوت ببینند ، یعنی فضای خانگی و خودمانی  و گروه اجتماعی شبکه سوم سیما و برنامه خانه فیروزه ای را نخواهم داشت . چون کسانی در این جشن مخاطب من هستند که ادبیات خانه فیروزه ای مناسب شان نیست . یعنی افرادی شاه کلید انتقاد و اظهار نظر را به دست دارند که خودشان هنر را می شناسند و صاحب فکر ند ، چون علم جایگاه را دارند و آن را حفظ کردند ، پس این کار سختی است .

 

ادامه گفتگو را در وب سایت شخصی ایشان به آدرس :

http://zhilasadeghi.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=201&Itemid=1

مطالعه نماییدShare
طبقه بندی:
ارسال توسط مدیر ویلاگ
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
آلبوم تصاویر
????? ??????
آلبوم موسیقی

خرید سریال کره ای

قالب وبلاگ